LED Panel VISIONAL Professional+, 40W, 4000K, 5200lm, 120°, IP44, 600x600x10mm, white
34.95€ (43.34€ inc. VAT)
The price is indicated for 1 piece.
There are 2 panels in the original packaging. When ordering 1 piece, the panel will be packed in a different, non-original package. It is recommended to buy at least 2 pcs. or an even number of panels.
Uses: Cafés, Commercial spaces, Corridors, Galleries, Hotels, Museums, Offices, Showrooms| Colour | white |
| Material | Aluminium |
| Measurements | 595x595x10mm |
| UGR | <19 |
| IP class | IP44 |
| Socket | |
| Beam angle | 120° |
| Power (W) | 40 |
| Input power (V) | 220-240V |
| Supply block | Lifud |
| Frequency | 50-60Hz |
| PF | 0.96 |
| CRI | >80 |
| Dimmable | No |
| Lumens (lm) | 5200 |
| Colour temperature (K) | 4000K |
| Luminaire lifespan | 50 000h |
| Operating temperature | 0°C ... +40°C |
| Installation type | Recessed |
| Certificates | CE, RoHS, EMC, ErP, LVD |
| Warranty | 3 years |
| Brand | Visional |
Matching products
-

On back orderup to 1 week
UFO Highbay Light Solis, 150-200W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
74.20€ (92.01€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 9W, 4000K, 670lm, 120°, 630x60x100mm, black
57.50€ (71.30€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 17W, 4000K, 1200lm, 120°, 1200x60x100mm, black
79.90€ (99.08€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 14W, 4000K, 820lm, 120°, 900x60x100mm, white
70.90€ (87.92€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 14W, 4000K, 820lm, 120°, 900x60x100mm, black
70.90€ (87.92€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling and wall light RITA Essen Mini, GU10, black
28.00€ (34.72€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x2, black
57.00€ (70.68€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x3, black
89.00€ (110.36€ inc. VAT)
Related products
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.








