Wall light LED OTELLO square 6W 3000K 720lm + 3W 4000K 370lm, white
Price
24% of VAT will be added to prices
36.90€ (45.76€ inc. VAT)
Shipping time: 1-2 weeks
SKU:
Uses: Corridors, Hotels, Indoors, Living spaces
| Colour | white |
| Material | Aluminium |
| Measurements | 186x105x80mm |
| IP class | IP20 |
| Socket | |
| Beam angle | 160° |
| Power (W) | 9 |
| Input power (V) | 230V |
| Frequency | 50Hz |
| CRI | >80 |
| Dimmable | No |
| Lumens (lm) | 720 |
| Energy class | G |
| Colour temperature (K) | 6W=3000K, 3W=4000K |
| Luminaire lifespan | 25 000h |
| Operating temperature | 0°C ... +40°C |
| Installation type | Surface mounted |
| Certificates | CE |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Strühm |
Matching products
-

On back orderup to 1 week
UFO Highbay Light Solis, 150-200W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
74.20€ (92.01€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 9W, 4000K, 670lm, 120°, 630x60x100mm, black
57.50€ (71.30€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 17W, 4000K, 1200lm, 120°, 1200x60x100mm, black
79.90€ (99.08€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 14W, 4000K, 820lm, 120°, 900x60x100mm, white
70.90€ (87.92€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 14W, 4000K, 820lm, 120°, 900x60x100mm, black
70.90€ (87.92€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling and wall light RITA Essen Mini, GU10, black
28.00€ (34.72€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x2, black
57.00€ (70.68€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x3, black
89.00€ (110.36€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.





