LED panel light Capri 3400 lm 30×120
44.52€
LED panel light Capri 3400 lm 30×120 is a surface-mounted luminaire designed for indoor use, equipped with high-quality LED technology. The shape of the luminaire ensures a complete and wide beam of light.
The long-life LED module integrated in the luminaire and the strong aluminum housing provide a high-quality lighting solution. The color temperature (CCT) of the luminaire is 4000K. The angle of inclination of the light beam is 120 °.
Dimensions 296x1196x35mm 40W (3400 lumens) 85lm / W
Uses: Commercial spaces, Corridors, Indoors, Offices| Colour | white |
| Material | Aluminium, PVC |
| Measurements | 296x1196x35mm |
| IP class | IP20 |
| Socket | |
| Beam angle | 120° |
| Power (W) | 40 |
| Input power (V) | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| PF | >0.9 |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lumens (lm) | 3400 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 85 |
| Energy class | G |
| Colour temperature (K) | 4000K |
| Luminaire lifespan | 35 000h |
| Operating temperature | -40°C ... +50°C |
| Installation type | Recessed |
| Certificates | CE, RoHS |
| Warranty | 3 years |
| Brand | Kobi |
Matching products
-

On back order1-2 weeks
LED pendant light RIM 36W, Ø600mm, 3000K, 120°, black
238.00€ (295.12€ inc. VAT) -

In stock
UFO Highbay Light Solis, 60-100W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
54.50€ (67.58€ inc. VAT) -

In stock
UFO Highbay Light Solis, 100-150W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
62.20€ (77.13€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, white
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, black
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, white
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, black
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x400mm, white
21.30€ (26.41€ inc. VAT)
Related products
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.





