LED industrial light UFO CROSSOVER 150W, 4000K, 30000lm, 120°, IP65, Ø308x181mm, black
Price
24% of VAT will be added to prices
149.00€ (184.76€ inc. VAT)
Uses: Commercial spaces, Industrial spaces, Offices
| Colour | black |
| Material | Aluminium, PVC |
| Measurements | Ø308x181mm |
| IP class | IP65 |
| Socket | Integrated LED |
| Beam angle | 120° |
| Power (W) | 150 |
| Input power (V) | 100-277V |
| Supply block | Sosen |
| Frequency | 50-60Hz |
| PF | >0.95 |
| CRI | 70 |
| Dimmable | 1-10V |
| LED module | COB |
| Lumens (lm) | 30000 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 200 |
| Energy class | B |
| Colour temperature (K) | 4000K |
| Luminaire lifespan | 50 000h |
| Operating temperature | -40°C ... +60°C |
| Installation type | Pendant |
| Certificates | CE, RoHS |
| Warranty | 5 years |
| Brand | KGK |
| UFO 150lmW | Download file |
Matching products
-

On back orderup to 1 week
UFO Highbay Light Solis, 150-200W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
74.20€ (92.01€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 9W, 4000K, 670lm, 120°, 630x60x100mm, black
57.50€ (71.30€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 17W, 4000K, 1200lm, 120°, 1200x60x100mm, black
79.90€ (99.08€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 14W, 4000K, 820lm, 120°, 900x60x100mm, white
70.90€ (87.92€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 14W, 4000K, 820lm, 120°, 900x60x100mm, black
70.90€ (87.92€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling and wall light RITA Essen Mini, GU10, black
28.00€ (34.72€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x2, black
57.00€ (70.68€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x3, black
89.00€ (110.36€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.






