UFO Highbay Light Solis, 150-200W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
Price
24% of VAT will be added to prices
74.20€ (92.01€ inc. VAT)
Uses: Commercial spaces, Industrial spaces, Offices
| Colour | black |
| Material | Aluminium, PVC |
| Measurements | Ø300x176mm |
| IP class | IP65 |
| Socket | Integrated LED |
| Beam angle | 120° |
| Power (W) | 200 |
| Input power (V) | 100-277V |
| Supply block | Sosen |
| Frequency | 50Hz |
| PF | >0.95 |
| CRI | >80 |
| Dimmable | 1-10V |
| LED module | SMD2835 |
| Lumens (lm) | 30000 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 150 |
| Energy class | D |
| Colour temperature (K) | 4000K |
| Luminaire lifespan | 50 000h |
| Operating temperature | -40°C...+40°C |
| Installation type | Pendant |
| Certificates | CE, RoHS |
| Warranty | 5 years |
| Brand | RMS Lighting |
| UFO 150lmW | Download file |
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.








