Ceiling light Flex 90 E27, with 4 lights, brushed copper
255.25€ (316.51€ inc. VAT)
Thanks to the 90cm Flex, adjustable and flexible, you will be able to illuminate your environments with a ceiling lamp that provides diffused light.
To preserve the shape of your light, flex and bend the entirety of the Flex cable.
You can complete this light with a different finish of LED E27 bulb, rosette, lamp holder and Flex cable. Ask for a quotation!
Each Creative-Cables light is designed, and assembled in Italy and is tested and CE certified by independent laboratories according to the strictest regulations in force.
| Colour | brushed copper |
| Material | Metal |
| Measurements | 920mm |
| Socket | E27 |
| Power (W) | 20 |
| Input power (V) | 220-240V |
| Dimmable | Bulb based |
| Lumens (lm) | 806 |
| Energy class | E |
| Colour temperature (K) | 2700K |
| Installation type | Surface mounted |
| Certificates | CE |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Creative Cables |
| Datasheet | Download file |
| Manual | Download file |
Matching products
-

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, white
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, black
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, white
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, black
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x400mm, white
21.30€ (26.41€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x400mm, black
21.30€ (26.41€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x300mm, white
17.15€ (21.27€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x300mm, black
17.15€ (21.27€ inc. VAT)
Related products
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.








