Stair light LED KURS 1.6W square 4000K, IP54, black
Price
24% of VAT will be added to prices
25.95€ (32.18€ inc. VAT)
Shipping time: 1-2 weeks
SKU:
https://youtu.be/Dhzp6JtnuGc
Uses: Bathrooms, Cafés, Corridors, Galleries, Hotels, Indoors, Living spaces, Museums, Offices, Restaurants, Showrooms| Colour | black |
| Material | Aluminium |
| Measurements | 85x85x59mm |
| Cutout size | Ø60mm |
| IP class | IP54 |
| Socket | |
| Beam angle | 45° |
| Power (W) | 1.6 |
| Input power (V) | 230V |
| Frequency | 50Hz |
| CRI | ≥90 |
| Dimmable | No |
| Lumens (lm) | 75 |
| Energy class | G |
| Colour temperature (K) | 4000K |
| Luminaire lifespan | 25 000h |
| Operating temperature | 0°C ... +40°C |
| Installation type | Recessed |
| Certificates | CE |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Strühm |
Matching products
-

On back order1-2 weeks
Ceiling and wall light RITA Essen Mini, GU10, black
28.00€ (34.72€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x2, black
57.00€ (70.68€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x3, black
89.00€ (110.36€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini round rosette, GU10x3, black
91.00€ (112.84€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, gold/black
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, white
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, black
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x2, gold/black
30.00€ (37.20€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.






