Outdoor pendant light ERDA E27, Ø300x1500mm, IP54, white
Price
24% of VAT will be added to prices
100.00€ (124.00€ inc. VAT)
Shipping time: 1-2 weeks
SKU:
This lighting has a E27 socket. Maximum power up to 30W.
NB! Bulb not included!
Uses: Bathrooms, Cafés, Commercial spaces, Corridors, Galleries, Hotels, Indoors, Living spaces, Outdoors| Colour | white |
| Material | PVC |
| Measurements | Ø300x1500mm |
| IP class | IP54 |
| Socket | E27 |
| Power (W) | 20 |
| Input power (V) | 220-240V |
| Frequency | 50Hz |
| Dimmable | Bulb based |
| Operating temperature | -40°C ... +50°C |
| Installation type | Pendant |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Maytoni |
| O594PL-01W Datasheet | Download file |
| O594PL-01W Instructions | Download file |
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.










