Outdoor light INEZ PIR, GU10, square, one direction only, motion detection, black
38.00€ (47.12€ inc. VAT)
LED outdoor light INEZ PIR has a striped pattern design. Comes with built in motion detection feature.
- Perfect alternative to traditional wall lights
- Strong and durable aluminum casing
- Compatible with GU10 bulbs (not included in the packaging)
- Elegant color finish
- Suitable near paths, stairs, corridors, pavements etc.
Motion sensor properties:
Sensor: >3 lux; Detection area: 110° , max. 6m; Activation time duration: 40s
Maximum power up to 35W.
Bulb not included!
Uses: Outdoors| Colour | black |
| Material | Aluminium, Tempered glass |
| Measurements | 200x110x105mm |
| IP class | IP54 |
| Socket | GU10 |
| Beam angle | 120° |
| Power (W) | |
| Input power (V) | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Dimmable | Bulb based |
| Energy class | G |
| Operating temperature | -20°C... +40°C |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Master LED |
Matching products
-

On back orderup to 1 week
UFO Highbay Light Solis, 150-200W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
74.20€ (92.01€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 9W, 4000K, 670lm, 120°, 630x60x100mm, black
57.50€ (71.30€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 17W, 4000K, 1200lm, 120°, 1200x60x100mm, black
79.90€ (99.08€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 14W, 4000K, 820lm, 120°, 900x60x100mm, white
70.90€ (87.92€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 14W, 4000K, 820lm, 120°, 900x60x100mm, black
70.90€ (87.92€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling and wall light RITA Essen Mini, GU10, black
28.00€ (34.72€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x2, black
57.00€ (70.68€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x3, black
89.00€ (110.36€ inc. VAT)
Related products
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.





