Outdoor light HANA, GU10, square, one direction only, grey
Price
24% of VAT will be added to prices
29.50€ (36.58€ inc. VAT)
Shipping time: 1-2 weeks
SKU:
Outdoor light HANA is available with both an angular and cylindrical design.
- Perfect alternative to traditional wall lights
- Strong and durable aluminum casing
- Compatible with GU10 bulbs (not included in the packaging)
- Suitable near paths, stairs, corridors, pavements etc.
Maximum power up to 35W.
Bulb not included!
| Colour | grey |
| Material | Polycarbonate |
| Measurements | 195x110x105mm |
| IP class | IP54 |
| Socket | GU10 |
| Beam angle | 120° |
| Power (W) | |
| Input power (V) | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Dimmable | Bulb based |
| Energy class | G |
| Operating temperature | -20°C... +40°C |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Master LED |
Matching products
-

On back order1-2 weeks
Ceiling and wall light RITA Essen Mini, GU10, black
28.00€ (34.72€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x2, black
57.00€ (70.68€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x3, black
89.00€ (110.36€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini round rosette, GU10x3, black
91.00€ (112.84€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, gold/black
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, white
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, black
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x2, gold/black
30.00€ (37.20€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.





