Outdoor light HANA, GU10, IP65, square, one direction only, black
Price
24% of VAT will be added to prices
23.50€ (29.14€ inc. VAT)
Shipping time: 1-2 weeks
SKU:
Outdoor light HANA is available with both an angular and cylindrical design.
- Perfect alternative to traditional wall lights
- Strong and durable aluminum casing
- Compatible with GU10 bulbs (not included in the packaging)
- Suitable near paths, stairs, corridors, pavements etc.
Maximum power up to 35W.
Bulb not included!
Uses: Outdoors| Colour | black |
| Material | Polycarbonate |
| Measurements | 195x110x105mm |
| IP class | IP65 |
| Socket | GU10 |
| Beam angle | 120° |
| Power (W) | |
| Input power (V) | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Dimmable | Bulb based |
| Energy class | G |
| Operating temperature | -20°C... +40°C |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Master LED |
Matching products
-

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, white
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, black
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, white
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, black
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x400mm, white
21.30€ (26.41€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x400mm, black
21.30€ (26.41€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x300mm, white
17.15€ (21.27€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x300mm, black
17.15€ (21.27€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.





