Mirror light LED GRACJA 2x7W 4000K, IP44, white
Price
24% of VAT will be added to prices
62.90€ (78.00€ inc. VAT)
Shipping time: 2-3 weeks
SKU:
Uses: Bathrooms, Cafés, Commercial spaces, Corridors, Galleries, Hotels, Indoors, Living spaces, Museums, Offices, Restaurants, Showrooms
| Colour | white |
| Material | Metal, PVC |
| Measurements | 120x550x45mm |
| IP class | IP44 |
| Socket | |
| Beam angle | 90° |
| Power (W) | 14 |
| Input power (V) | 230V |
| Frequency | 50Hz |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lumens (lm) | 780 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 55,71 |
| Energy class | G |
| Colour temperature (K) | 4100K |
| Luminaire lifespan | 35 000h |
| Operating temperature | 0°C ... +40°C |
| Installation type | Surface mounted |
| Certificates | CE |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Strühm |
Matching products
-

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, white
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, black
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, white
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, black
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x400mm, white
21.30€ (26.41€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x400mm, black
21.30€ (26.41€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x300mm, white
17.15€ (21.27€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x300mm, black
17.15€ (21.27€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.





