MAGNET SLIM LED pendant track light 15W, 4000K, 36°, black
Price
24% of VAT will be added to prices
48.90€ (60.64€ inc. VAT)
Uses: Cafés, Commercial spaces, Corridors, Galleries, Hotels, Indoors, Living spaces, Museums, Offices, Restaurants, Showrooms
| Colour | black |
| Material | Aluminium, Metal |
| Measurements | 114.5x45x1000mm |
| IP class | IP20 |
| Socket | |
| Beam angle | 36° |
| Power (W) | 15 |
| Input power (V) | 48V |
| Frequency | 50-60Hz |
| CRI | ≥90 |
| Dimmable | |
| LED module | SMD |
| Lumens (lm) | 1350 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 90 |
| Energy class | G |
| Colour temperature (K) | 4000K |
| Operating temperature | -25°C ... +60°C |
| Installation type | Magnetic track |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Master LED |
Matching products
-

On back orderup to 1 week
UFO Highbay Light Solis, 150-200W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
74.20€ (92.01€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 9W, 4000K, 670lm, 120°, 630x60x100mm, black
57.50€ (71.30€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 17W, 4000K, 1200lm, 120°, 1200x60x100mm, black
79.90€ (99.08€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 14W, 4000K, 820lm, 120°, 900x60x100mm, white
70.90€ (87.92€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 14W, 4000K, 820lm, 120°, 900x60x100mm, black
70.90€ (87.92€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling and wall light RITA Essen Mini, GU10, black
28.00€ (34.72€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x2, black
57.00€ (70.68€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x3, black
89.00€ (110.36€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.





