LED track light IDAR GU10, 1-F, black
17.00€ (21.08€ inc. VAT)
The IDAR LED light series provide an exceptional up to 35W of maximum power. Its GU10 socket grants the user full control over regulating its light temperature and power output. An additional gold ring accessory is also available for purchase.
Bulb not included!
Uses: Cafés, Commercial spaces, Corridors, Galleries, Hotels, Indoors, Living spaces, Museums, Offices, Restaurants, Showrooms| Colour | black |
| Material | Aluminium, Metal |
| Measurements | Ø60x144x224mm |
| IP class | IP20 |
| Socket | GU10 |
| Beam angle | 90° |
| Power (W) | |
| Input power (V) | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Dimmable | Bulb based |
| Energy class | G |
| Operating temperature | -25°C ... +60°C |
| Installation type | 1-phase track, GU10 socket |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Master LED |
Matching products
-

On back orderup to 1 week
UFO Highbay Light Solis, 150-200W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
74.20€ (92.01€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 9W, 4000K, 670lm, 120°, 630x60x100mm, black
57.50€ (71.30€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 17W, 4000K, 1200lm, 120°, 1200x60x100mm, black
79.90€ (99.08€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 14W, 4000K, 820lm, 120°, 900x60x100mm, white
70.90€ (87.92€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED wall light CATRINA MÕÕK 14W, 4000K, 820lm, 120°, 900x60x100mm, black
70.90€ (87.92€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling and wall light RITA Essen Mini, GU10, black
28.00€ (34.72€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x2, black
57.00€ (70.68€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x3, black
89.00€ (110.36€ inc. VAT)
Related products
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.









