LED street light bollard-4, 9W, 3000K, 330lm, 120°, IP54, 60cm, sandblack
Price
24% of VAT will be added to prices
175.00€ (217.00€ inc. VAT)
Uses: Outdoors
| Colour | matte black |
| Material | Aluminium, PVC |
| Measurements | Ø110x617mm |
| IP class | IP54 |
| Socket | Integrated LED |
| Beam angle | 120° |
| Power (W) | 9 |
| Input power (V) | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| CRI | 82 |
| Dimmable | No |
| Lumens (lm) | 330 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 36,66 |
| Energy class | G |
| Colour temperature (K) | 3000K |
| Luminaire lifespan | 38 000h |
| Operating temperature | -15°C...+50°C |
| Installation type | Surface mounted |
| Certificates | CE |
| Warranty | 2 years |
| Brand | ISOLED |
| Datasheet | Download file |
| Assembly instruction | Download file |
Matching products
-

On back order1-2 weeks
LED pendant light RIM 36W, Ø600mm, 3000K, 120°, black
238.00€ (295.12€ inc. VAT) -

In stock
UFO Highbay Light Solis, 60-100W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
54.50€ (67.58€ inc. VAT) -

In stock
UFO Highbay Light Solis, 100-150W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
62.20€ (77.13€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, white
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, black
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, white
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, black
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x400mm, white
21.30€ (26.41€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.







