LED Pendant light IDAR GU10, 60x200mm, 1m cable, white
22.00€ (27.28€ inc. VAT)
The IDAR LED light series provide an exceptional up to 35W of maximum power. Its GU10 socket grants the user full control over regulating its light temperature and power output. An additional gold ring accessory is also available for purchase.
Bulb not included!
Uses: Cafés, Commercial spaces, Corridors, Galleries, Hotels, Indoors, Living spaces, Museums, Offices, Restaurants, Showrooms| Colour | white |
| Material | Aluminium, Metal |
| Measurements | Ø60x200x1200mm |
| IP class | IP20 |
| Socket | GU10 |
| Power (W) | |
| Input power (V) | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Dimmable | Bulb based |
| Energy class | G |
| Operating temperature | -25°C ... +60°C |
| Installation type | Pendant, GU10 socket |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Master LED |
Matching products
-

In stock
Aluminium profile 3m, recessed 30,3×9,8×21,3mm, silver with cover and end caps
18.00€ (22.32€ inc. VAT) -

In stock
Aluminium profile 2m, recessed 30,3×9,8×21,3mm, silver with cover and end caps
12.00€ (14.88€ inc. VAT) -

In stock
Aluminium profile VISIONAL 3m, surface, 18x6mm, horizontally BENDABLE, silver, with cover and end caps
15.95€ (19.78€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED pendant light RIM 36W, Ø600mm, 3000K, 120°, black
238.00€ (295.12€ inc. VAT) -

In stock
UFO Highbay Light Solis, 60-100W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
54.50€ (67.58€ inc. VAT) -

In stock
UFO Highbay Light Solis, 100-150W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
62.20€ (77.13€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, white
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, black
30.20€ (37.45€ inc. VAT)
Related products
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.





