LED pendant light HALLE cylinder 7W, 3000K, Ø40x310mm, black
Price
24% of VAT will be added to prices
38.57€
SKU:
| Colour | black |
| Material | Aluminium, PVC |
| Measurements | Ø40x310mm |
| IP class | IP20 |
| Socket | |
| Beam angle | 24° |
| Power (W) | 7 |
| Input power (V) | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| PF | >0.9 |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| LED module | COB |
| Lumens (lm) | 630 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 90 |
| Energy class | F |
| Colour temperature (K) | 3000K |
| Luminaire lifespan | 30 000h |
| Operating temperature | 0°C ... +40°C |
| Installation type | Surface mounted |
| Certificates | CE, RoHS |
| Warranty | 2 years |
| Brand | ForteLED |
Matching products
-

In stock
Aluminium profile 3m, recessed 30,3×9,8×21,3mm, silver with cover and end caps
18.00€ (22.32€ inc. VAT) -

In stock
Aluminium profile 2m, recessed 30,3×9,8×21,3mm, silver with cover and end caps
12.00€ (14.88€ inc. VAT) -

In stock
Aluminium profile VISIONAL 3m, surface, 18x6mm, horizontally BENDABLE, silver, with cover and end caps
15.95€ (19.78€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED pendant light RIM 36W, Ø600mm, 3000K, 120°, black
238.00€ (295.12€ inc. VAT) -

In stock
UFO Highbay Light Solis, 60-100W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
54.50€ (67.58€ inc. VAT) -

In stock
UFO Highbay Light Solis, 100-150W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
62.20€ (77.13€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, white
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, black
30.20€ (37.45€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.







