LED panel light surface mounted 60W, 4500K, 4800lm, 120°, 300x1200x38mm, white
Price
24% of VAT will be added to prices
45.50€ (56.42€ inc. VAT)
Shipping time: 1-2 weeks
SKU:
Uses: Cafés, Commercial spaces, Corridors, Galleries, Hotels, Indoors, Living spaces, Museums, Offices, Restaurants, Showrooms
| Colour | white |
| Material | Aluminium |
| Measurements | 300x1200x38mm |
| IP class | IP20 |
| Socket | |
| Beam angle | 120° |
| Power (W) | 60 |
| Input power (V) | 170-265V AC |
| Frequency | 50-60Hz |
| Dimmable | No |
| Lumens (lm) | 4800 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 80 |
| Energy class | E |
| Colour temperature (K) | 4500K |
| Luminaire lifespan | 30 000h |
| Operating temperature | -10°C...+50°C |
| Installation type | Surface mounted |
| Certificates | CE, RoHS |
| Warranty | 3 years |
| Brand | Master LED |
Matching products
-

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, white
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, black
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, white
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, black
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x400mm, white
21.30€ (26.41€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x400mm, black
21.30€ (26.41€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x300mm, white
17.15€ (21.27€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x300mm, black
17.15€ (21.27€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.





