LED outdoor wall light SOMA 2x6W, 3000K, 1080lm, 120°, IP65, 80x65x192, gray
Price
24% of VAT will be added to prices
65.40€ (81.10€ inc. VAT)
Shipping time: 1-2 weeks
SKU:
LED outdoor light SOMA is weather resistant and can operate in moist environments and both high and low temperatures.
Uses: Bathrooms, Industrial spaces, Outdoors| Colour | grey |
| Material | Aluminium, Metal, Polycarbonate |
| Measurements | 80x65x192mm |
| UGR | <21,5 |
| IP class | IP65 |
| Socket | |
| Power (W) | 12 |
| Input power (V) | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| CRI | ≥80 |
| Lumens (lm) | 1080 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 90 |
| Colour temperature (K) | 3000K |
| Luminaire lifespan | 25 000h |
| Operating temperature | -40°C ... +50°C |
| Installation type | Surface mounted |
| Certificates | CE, RoHS |
| Warranty | 3 years |
| Brand | TOPE |
Matching products
-

On back order1-2 weeks
Ceiling and wall light RITA Essen Mini, GU10, black
28.00€ (34.72€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x2, black
57.00€ (70.68€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x3, black
89.00€ (110.36€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini round rosette, GU10x3, black
91.00€ (112.84€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, gold/black
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, white
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, black
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x2, gold/black
30.00€ (37.20€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.





