LED module board ALU SMD 36W, 4000K, with magnet
Original price was: 25.00€.12.50€Current price is: 12.50€.
LED module board ALU SMD is a luminaire made of aluminum and durable PVC coating, which is suitable for indoor conditions. The SMD board is equipped with convenient magnetic mounts. Mostly used as ceiling lights in corridors, living rooms, workshops, etc.
The LED module on the ALU SMD board has a color temperature (CCT) of 4000K. Power 36W.
- Ø230 x 20 mm – 36W, 4000K, 73pcs x SMD LED
SALE! ASK FOR STOCK BALANCE!
Uses: Indoors, Living spaces| Colour | white |
| Material | Aluminium, PVC |
| Measurements | Ø230x20mm |
| IP class | IP20 |
| Beam angle | 120° |
| Power (W) | 36 |
| Input power (V) | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| PF | >0.9 |
| CRI | 90 |
| Dimmable | No |
| LED module | SMD |
| Lumens (lm) | 3600 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 100 |
| Energy class | F |
| Colour temperature (K) | 4000K |
| Luminaire lifespan | 50 000h |
| Operating temperature | -30°C ... +40°C |
| Certificates | CE, RoHS |
| Warranty | 2 years |
| Brand | ForteLED |
Matching products
-

On back order1-2 weeks
Ceiling and wall light RITA Essen Mini, GU10, black
28.00€ (34.72€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x2, black
57.00€ (70.68€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x3, black
89.00€ (110.36€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini round rosette, GU10x3, black
91.00€ (112.84€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, gold/black
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, white
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, black
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x2, gold/black
30.00€ (37.20€ inc. VAT)
Related products
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.










