LED industrial light UFO HIGHBAY UNA 180 150W, 27000lm, 4000K, 0-10V DIM, IP65, black
117.70€ (145.95€ inc. VAT)
LED industrial light UFO HIGHBAY 0-10V DIM is for suspended installation, with lens optic for high mounting applications. Electronic, fixed output control gear. IP65 IK08. Housing : die-cast aluminum. Lens/Diffuser: Polycarbonate (PC). Optics 90° . Equipped with quick fit electrical connection. With 0-10V dimming function.
Uses: Commercial spaces, Industrial spaces| Colour | black |
| Material | Aluminium, PVC |
| Measurements | Ø308mm |
| IP class | IP65 |
| Socket | |
| Beam angle | 90° |
| Power (W) | 150 |
| Input power (V) | 165-240V |
| Supply block | Flicker free |
| Frequency | 50-60Hz |
| PF | ≥0.95 |
| CRI | ≥80 |
| Dimmable | Yes |
| LED module | Philips |
| CCT | No |
| Lumens (lm) | 27000 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 180 |
| Energy class | C |
| Colour temperature (K) | 4000K |
| Luminaire lifespan | 50 000h |
| Operating temperature | -30°C… +50°C |
| Installation type | Pendant |
| Certificates | CE, RoHS |
| Warranty | 5 years |
| Brand | TOPE |
Matching products
-

On back order1-2 weeks
Ceiling and wall light RITA Essen Mini, GU10, black
28.00€ (34.72€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x2, black
57.00€ (70.68€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x3, black
89.00€ (110.36€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini round rosette, GU10x3, black
91.00€ (112.84€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, gold/black
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, white
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, black
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x2, gold/black
30.00€ (37.20€ inc. VAT)
Related products
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.








