Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, black
30.20€ (37.45€ inc. VAT)
By using of different lengths lights or cables, you can easily create a pleasant atmosphere in the room.
The maximum allowed bulb power is 35W!
NB! Bulb is not included.
Uses: Cafés, Hotels, Living spaces, Restaurants| Colour | black |
| Material | Aluminium |
| Measurements | Ø53x600mm |
| IP class | IP20 |
| Socket | GU10 |
| Power (W) | 15 |
| Input power (V) | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Dimmable | Bulb based |
| Energy class | G |
| Operating temperature | 0°C ... +40°C |
| Installation type | Pendant |
| Certificates | CE, RoHS |
| Warranty | 2 years |
| Brand | ForteLED |
Matching products
-

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, white
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x400mm, black
21.30€ (26.41€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x300mm, black
17.15€ (21.27€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x200mm, white
14.00€ (17.36€ inc. VAT)
Related products
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.









