LED wall light CATRINA MÕÕK 14W, 4000K, 820lm, 120°, 900x60x100mm, black
Price
24% of VAT will be added to prices
70.90€ (87.92€ inc. VAT)
Uses: Cafés, Corridors, Galleries, Hotels, Indoors, Living spaces, Restaurants
| Colour | black |
| Material | Aluminium, PC |
| Measurements | 900x60x100mm |
| IP class | IP20 |
| Socket | Integrated LED |
| Power (W) | 14 |
| Input power (V) | 185-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lumens (lm) | 820 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 58 |
| Energy class | E |
| Colour temperature (K) | 4000K |
| Luminaire lifespan | 20 000h |
| Operating temperature | -20°C... +65°C |
| Installation type | Surface mounted |
| Brand | Master LED |
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.









