LED recessed stair light housing redirectable round Slim 68, 9W, 3000K, 45°, DALI DIM, IP42, Ø86×27,1mm, cutout 68mm, silver
Price
24% of VAT will be added to prices
84.90€ (105.28€ inc. VAT)
Shipping time: 1-2 weeks
SKU:
Uses: Cafés, Commercial spaces, Corridors, Galleries, Hotels, Indoors, Living spaces, Museums, Offices, Restaurants, Showrooms
| Colour | silver |
| Material | Aluminium |
| Measurements | Ø86x27mm |
| Cutout size | 68mm |
| IP class | IP42 |
| Socket | |
| Power (W) | 9 |
| Input power (V) | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| CRI | 92 |
| Dimmable | DALI |
| Lumens (lm) | 640 |
| Energy class | E |
| Colour temperature (K) | 3000K |
| Operating temperature | -20°C... +40°C |
| Installation type | Recessed |
| Warranty | 2 years |
| Brand | ISOLED |
Matching products
-

In stock
Aluminium profile 3m, recessed 30,3×9,8×21,3mm, silver with cover and end caps
18.00€ (22.32€ inc. VAT) -

In stock
Aluminium profile 2m, recessed 30,3×9,8×21,3mm, silver with cover and end caps
12.00€ (14.88€ inc. VAT) -

In stock
Aluminium profile VISIONAL 3m, surface, 18x6mm, horizontally BENDABLE, silver, with cover and end caps
15.95€ (19.78€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED pendant light RIM 36W, Ø600mm, 3000K, 120°, black
238.00€ (295.12€ inc. VAT) -

In stock
UFO Highbay Light Solis, 60-100W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
54.50€ (67.58€ inc. VAT) -

In stock
UFO Highbay Light Solis, 100-150W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
62.20€ (77.13€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, white
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, black
30.20€ (37.45€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.








