MAGNET LED track light NAGANO 24W, 3000K, black
64.50€ (79.98€ inc. VAT)
New generation luminaire with a modern design and power of 24W. The color temperature is 3000K.
Low voltage Magnetic lights operate at only 48V making them safe around children and pets.
Lights are easy to reorganize on magnetic tracks.
Uses: Cafés, Galleries, Living spaces, Museums, Showrooms| Colour | black |
| Material | Aluminium, PVC |
| Measurements | 440x45x22mm |
| IP class | IP20 |
| Socket | |
| Beam angle | 36° |
| Power (W) | 24 |
| Input power (V) | 48V |
| Frequency | 50-60Hz |
| CRI | 90 |
| Dimmable | No |
| LED module | Osram COB |
| Lumens (lm) | 1920 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 80 |
| Energy class | G |
| Colour temperature (K) | 3000K |
| Luminaire lifespan | 30 000h |
| Operating temperature | 0°C ... +40°C |
| Installation type | Magnetic track |
| Certificates | CE, RoHS |
| Warranty | 2 years |
| Brand | ForteLED |
Matching products
-

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, white
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, black
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, white
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, black
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x400mm, white
21.30€ (26.41€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x400mm, black
21.30€ (26.41€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x300mm, white
17.15€ (21.27€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x300mm, black
17.15€ (21.27€ inc. VAT)
Related products
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.







