LED outdoor wall light HAMMELBURG, 6+6W, 3000K, IP65, white
Price
24% of VAT will be added to prices
42.90€ (53.20€ inc. VAT)
Uses: Bathrooms, Cafés, Commercial spaces, Corridors, Galleries, Hotels, Indoors, Living spaces, Museums, Offices, Outdoors, Restaurants, Showrooms
| Colour | white |
| Material | Aluminium, Metal, PMMA |
| Measurements | 175x90x30mm |
| IP class | IP65 |
| Socket | Integrated LED |
| Power (W) | 12 |
| Input power (V) | 85-265V |
| Frequency | 50-60Hz |
| CRI | >80 |
| Dimmable | No |
| LED module | COB |
| Lumens (lm) | 1200 |
| Colour temperature (K) | 3000K |
| Installation type | Surface mounted |
| Warranty | 2 years |
| Brand | ForteLED |
Matching products
-

On back order1-2 weeks
Ceiling and wall light RITA Essen Mini, GU10, black
28.00€ (34.72€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x2, black
57.00€ (70.68€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x3, black
89.00€ (110.36€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini round rosette, GU10x3, black
91.00€ (112.84€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, gold/black
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, white
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, black
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x2, gold/black
30.00€ (37.20€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.










