Wall light LED OTELLO square 6W 3000K 720lm + 3W 4000K 370lm, black
Price
24% of VAT will be added to prices
36.90€ (45.76€ inc. VAT)
Shipping time: 1-2 weeks
SKU:
Uses: Corridors, Hotels, Indoors, Living spaces
| Colour | black |
| Material | Aluminium, Metal |
| Measurements | 186x105x80mm |
| IP class | IP20 |
| Socket | |
| Beam angle | 160° |
| Power (W) | 9 |
| Input power (V) | 230V |
| Frequency | 50Hz |
| CRI | >80 |
| Dimmable | No |
| Lumens (lm) | 720 |
| Energy class | G |
| Colour temperature (K) | 6W=3000K, 3W=4000K |
| Luminaire lifespan | 25 000h |
| Operating temperature | 0°C ... +40°C |
| Installation type | Surface mounted |
| Certificates | CE |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Strühm |
Matching products
-

On back order1-2 weeks
LED pendant light RIM 36W, Ø600mm, 3000K, 120°, black
238.00€ (295.12€ inc. VAT) -

In stock
UFO Highbay Light Solis, 60-100W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
54.50€ (67.58€ inc. VAT) -

In stock
UFO Highbay Light Solis, 100-150W adjustable, 4000K, 150lm/W, 120°, 1-10V DIM, black
62.20€ (77.13€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, white
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x600mm, black
30.20€ (37.45€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, white
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x500mm, black
26.10€ (32.36€ inc. VAT) -

In stock
Pendant light HARTHA GU10, Ø53x400mm, white
21.30€ (26.41€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.






