MAGNET SLIM LED track light SPOT DUO 16W, 4000K, 36°, black
Price
24% of VAT will be added to prices
80.90€ (100.32€ inc. VAT)
Uses: Cafés, Commercial spaces, Corridors, Galleries, Hotels, Indoors, Living spaces, Museums, Offices, Restaurants, Showrooms
| Colour | black |
| Material | Aluminium, Metal |
| Measurements | 114.5x42x134mm |
| IP class | IP20 |
| Socket | |
| Beam angle | 36° |
| Power (W) | 16 |
| Input power (V) | 48V |
| Frequency | 50-60Hz |
| CRI | ≥90 |
| Dimmable | |
| LED module | Jucan LED |
| Lumens (lm) | 1280 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 80 |
| Energy class | G |
| Colour temperature (K) | 4000K |
| Operating temperature | -25°C ... +60°C |
| Installation type | Magnetic track |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Master LED |
Matching products
-

In stock
Aluminium profile GLS1 2m surface 6,1x16x2020mm, white
9.50€ (11.78€ inc. VAT) -

In stock
Aluminium profile GLC1 2m surface corner 16,2x12x8,5x2020mm, white
8.42€ (10.44€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Outdoor pendant light ERDA E27, Ø300x1500mm, IP54, white
100.00€ (124.00€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Garden light GRAZIE into ground GU10, IP44, black
23.75€ (29.45€ inc. VAT) -

In stock
Aluminium profile 3m, recessed 30,3×9,8×21,3mm, silver with cover and end caps
18.00€ (22.32€ inc. VAT) -

In stock
Aluminium profile 2m, recessed 30,3×9,8×21,3mm, silver with cover and end caps
12.00€ (14.88€ inc. VAT) -

In stock
Aluminium profile VISIONAL 3m, surface, 18x6mm, horizontally BENDABLE, silver, with cover and end caps
15.95€ (19.78€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
LED pendant light RIM 36W, Ø600mm, 3000K, 120°, black
238.00€ (295.12€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.




