Recessed garden light, GU10, IP66,230V, 108mm
Price
24% of VAT will be added to prices
27.00€ (33.48€ inc. VAT)
Shipping time: 1-2 weeks
SKU:
Maximum power up to 35W.
Bulb not included!
Uses: Outdoors
| Colour | black |
| Material | Aluminium, Metal, PVC, Stainless metal, Tempered glass |
| Measurements | Ø108x135mm |
| Cutout size | Ø88 |
| IP class | IP66 |
| Socket | GU10 |
| Power (W) | 15 |
| Input power (V) | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Dimmable | Bulb based |
| Energy class | G |
| Operating temperature | -20°C... +40°C |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Master LED |
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.







