T8 LED bulb G13, 9W, 4000K, 900lm, 60cm
Price
24% of VAT will be added to prices
3.80€ (4.71€ inc. VAT)
SKU:
T8 LED bulb 9W is energy efficient . The colour temperature is 4000K and the beam angle is 200°.
Uses: Commercial spaces, Industrial spaces| Colour | white |
| Material | Aluminium, Glass |
| Measurements | 600mm |
| IP class | IP20 |
| Socket | G13 |
| Beam angle | 200° |
| Power (W) | 9 |
| Input power (V) | 165-240V |
| Supply block | Flicker free |
| Frequency | 50-60Hz |
| PF | >0.9 |
| CRI | >80 |
| Dimmable | No |
| CCT | No |
| Lumens (lm) | 900 |
| Luminaire’s efficiency (lm/W) | 100 |
| Energy class | F |
| Colour temperature (K) | 4000K |
| Luminaire lifespan | 25 000h |
| Operating temperature | -20°C... +40°C |
| Installation type | G13 socket |
| Certificates | CE, RoHS |
| Warranty | 1 year |
| Brand | Visional |
Matching products
-

On back order1-2 weeks
Ceiling and wall light RITA Essen Mini, GU10, black
28.00€ (34.72€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x2, black
57.00€ (70.68€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini, GU10x3, black
89.00€ (110.36€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light RITA Essen Mini round rosette, GU10x3, black
91.00€ (112.84€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, gold/black
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, white
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x3, black
45.00€ (55.80€ inc. VAT) -

On back order1-2 weeks
Ceiling light LUCERNO, GU10x2, gold/black
30.00€ (37.20€ inc. VAT)
Related products
Looking for new lights?
Võta ühendust
Are you planning a new lighting solution for a retail space or home? Contact our specialist and feel free to ask for advice.




